Sposób na piegi, przebarwienia, tłustą skórę i zmarszczki. Na czym polega zabieg Cosmelan?

Cosmelan to zabieg kosmetyczny, który usuwa lub widocznie rozjaśnia przebarwienia, piegi i plamki na skórze. Ponadto reguluje wydzielanie sebum oraz zmniejsza rozszerzone pory i widoczność delikatnych zmarszczek. Na czym polega Cosmelan, jak wygląda jego przebieg i dla kogo jest przeznaczony?

Na czym polega Cosmelan?

Cosmelan to bezinwazyjny zabieg, który skutecznie usuwa przebarwienia i zwalcza inne problemy skórne. Przebiega dwuetapowo: najpierw dermatolog aplikuje silnie peelingującą maskę, a następnie zleca regularne stosowanie kremu rozjaśniającego w domu. Zabieg jest kosztowny, ale bardzo skuteczny; efekty widać już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji.

Cosmelan – przebieg

Zabieg Cosmelan składa się z dwóch etapów. Wizytę w gabinecie u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej powinien rozpocząć wywiad z pacjentką. Następnie następuje oczyszczenie i odtłuszczenie skóry twarzy za pomocą płynu. Kolejnym etapem jest nałożenie musztardowej maski o konsystencji fluidu. Później pacjentka udaje się do domu, w którym po 5-8 godzinach zmywa maskę (dokładny czas, po którym należy zmyć maskę, ustala lekarz na podstawie fototypu skóry pacjentki).

Przez kolejne 2-3 miesiące pacjentka kontynuuje kurację w domu według zaleceń lekarza. W tym celu otrzymuje krem, który podtrzymuje działanie pierwszej maski, i nawilżające serum bogate w witaminę K. Przerwanie kuracji może skutkować nawrotem zmian skórnych. Zaleca się liczne wizyty kontrolne.

Cosmelan – składniki preparatu

Preparat wykorzystywany przy zabiegu Cosmelan składa się ze środków depigmentacyjnych takich jak kwas kojowy, azelainowy i fitowy, palmitynian retinolu, arbutyna oraz witamina C. Działanie preparatu ma na celu zahamowanie wydzielania tyrozynazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za powstawanie melaniny (grupy pigmentów).

Dla kogo jest przeznaczony zabieg Cosmelan?

Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu wymienia się:

  • przebarwienia posłoneczne,
  • melasmy,
  • piegi i znamiona barwnikowe,
  • pierwsze oznaki starzenia (płytkie zmarszczki),
  • rozszerzone pory,
  • nadmierne wydzielanie sebum.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *