Dlaczego warto stosować makijaż dla cery trądzikowej?

Makijaż dla cery trądzikowej może przysporzyć wiele problemów. W wyniku czego niektórzy całkowicie z niego rezygnują. Jednak warto pamiętać, że nie jest on przyczyną samego trądziku. Ponadto odpowiednio dobrane kosmetyki mogą nawet przyspieszyć gojenie zmian trądzikowych. Przedstawiamy kilka porad, które warto zastosować, by cieszyć się piękną i zdrową cerą.

Właściwa pielęgnacja cery trądzikowej

Nie jest sekretem, że cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Niezwykle ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę to przede wszystkim dokładny proces oczyszczania skóry.  Jest to niezbędny zabieg, który należy wykonywać codziennie, bez względu na to, czy nałożysz danego dnia podkład bądź puder. Dzięki codziennemu procesowi oczyszczania usuniesz nadmiar sebum, które cera trądzikowa nadmiernie wydziela, powodując liczne wypryski. Do mycia twarzy należy również dobrać odpowiedni żel bądź piankę, który nie zawiera w składzie alkoholu.

Ponadto raz w tygodniu zalecane jest, by użyć peelingu enzymatycznego, którego celem jest złuszczenie martwego naskórka. Nie należy również zapominać o nawilżaniu skóry, by jej nadmiernie nie wysuszyć. W wyniku czego może borykać się nie tylko z trądzikiem, ale także z jej podrażnieniem czy pękającymi powłokami. Do produktów, które skutecznie wspomagają nawadnianie cery, zaliczyć można beztłuszczowe kremy nawilżające.

Jak dobrać bazę pod makijaż dla cery trądzikowej?

Klasyfikacja własnej odmiany trądziku jest niezwykle istotna, bowiem znacznie ułatwi ona dobór odpowiednich kosmetyków. Obecnie wyróżniamy kilka rodzajów trądziku w tym m.in.:

  • trądzik różowaty,
  • trądzik hormonalny,
  • trądzik zaskórnikowy.

Większość z nich mogą rozciągać się na niemal całą powierzchnię twarzy, dlatego w takim wypadku najlepiej użyć podkładu kryjącego.

Makijaż dla cery trądzikowej – najlepsze podkłady

Jednym z takich podkładów, które doskonale kamuflują wypryski oraz przebarwienia, jest Clinique Anti-Blemish Solutions. Wśród użytkowniczek cieszy się znakomitą opinią, ponieważ cechuje go mnóstwo pozytywnych właściwości w tym m.in.:

  • dobrzy kryje,
  • nie pozostawia smug,
  • odżywia skórę,
  • zapobiega niedoskonałościom,
  • neutralizuje zaczerwienienia.

Kolejnym podkładem, który równie dobrze się sprawdza, jest Annabelle Minerals. Jego prosty i naturalny skład nadaje cerze świeżości, a  przede wszystkim nie obciążając jej. Składa się jedynie z czterech składników: tlenku cynku, dwutlenku tytanu, miki oraz tlenku żelaza. Podkład pozytywnie wpływa na cerę trądzikową, działając antybakteryjnie i ograniczając wydzielanie sebum.  Dwutlenek tytanu skutecznie kryje niedoskonałości, a tlenek cynku przyspiesza gojenie zmian trądzikowych. Taka mieszanka z pewnością przyczyni się do udoskonalenia wyglądu cery.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *