Sposoby na obwisłe ramiona. Zabiegi wyszczuplające i ujędrniające skórę ramion

Okazuje się, że pelikany i motylki to nie tylko zwierzęta i owady. To także obwisła i wiotka skóra ramion albo wręcz ich widoczne otłuszczenie. Ten problem dotyka kobiet bez względu na wiek i wagę. Szczególnie narażone są osoby nieuprawiające sportu, o nadmiernej tkance tłuszczowej i z tendencją do zatrzymywania wody. Obwisłe ramiona to zmora kobiet, które w krótkim czasie straciły wiele kilogramów na skutek diety, a nie aktywności fizycznej. W ten sposób skóra nie dostaje czasu na dostosowanie się do ubytku wagi, więc pozostaje rozciągnięta. Pelikany i motylki to także oznaka upływającego czasu. Niezależnie od przyczyn, istnieją skuteczne sposoby na obwisłe ramiona. Poznaj zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą rozwiązać ten problem.

Sposoby na obwisłe ramiona

Lipoliza

Lipoliza to bezinwazyjna metoda pozbywania się nadmiaru tłuszczu, która jednak nie pomoże w przypadku nadmiaru skóry lub jej wiotczenia. Największą popularnością cieszy się lipoliza iniekcyjna, czyli w formie zastrzyków, ale zabieg może być też wykonywany za pomocą lasera lub ultradźwięków. Lipoliza polega na podaniu pacjentce pod skórę mieszaniny substancji, które rozpuszczają komórki tłuszczowe. W efekcie tłuszcz rozdrabnia się i przenika do krwi, a później wątroby, po czym jest wydalany z organizmu.

Zabieg falami radiowymi (thermage)

Thermage to zabieg, który rozwiąże problem wiotkiej i obwisłej skóry ramion poprzez jej ujędrnienie i odmłodzenie. Zastosowanie fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości znacząco podgrzewa głębokie warstwy skóry, co powoduje rozerwanie wiązań w strukturach kolagenu, a w efekcie pobudza włókna kolagenowe do wzmożonej regeneracji.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to sposób na obwisłą skórę, nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit. Polega na wprowadzeniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla, który przyspiesza cyrkulację krwi i stymuluje skórę do produkcji włókiem kolagenowych. W efekcie powstaje kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe, a skóra ulega wysmukleniu.

Lifting nićmi

Nici liftingujące tworzą pod skórą szkielet podtrzymujący tkanki i unoszący skórę, która utrzymuje odpowiednie napięcie i kształt.

Liposukcja

Liposukcja, inaczej odsysanie tłuszczu, poprawi wygląd otłuszczonych ramion. Polega na nacięciu skóry, wprowadzeniu pod nią substancji rozpuszczających tłuszcz i odessaniu go przez specjalne rurki.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *