ANTYOKSYDANTY – czym są i dlaczego są ważne dla skóry?

Chcesz zachować młodość jak najdłużej? Potrzebni Ci sojusznicy – maleńkie, naturalne substancje, które chronią i spowalniają procesy starzenia się organizmu, a dodatkowo sprzyjają całemu układowi odpornościowemu. Poznaj antyoksydanty i dowiedz się, jak dostarczyć je skórze, by była młodzieńcza i pełna witalności.

Stres oksydacyjny – bardzo złe zjawisko dla zdrowia i urody

Stres oksydacyjny to wszystkie procesy w organizmie, które prowadzą do nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Mówimy to nie tylko o starzeniu,ale wielu groźnych chorobach takich jak nowotwory. Dziś jednak skupimy się na aspektach urodowych. Oksydanty to cząsteczki które mają wolny, niesparowany elektron i dążą do przyłączenia go do cząstek w naszym organizmie. Powstaje wówczas reakcja patogenna – mówiąc najprościej: coś się psuje i zaczyna działać niewłaściwie. W przypadku skóry są to: zaburzenia w produkcji kolagenu i elastyny, wysuszona skóra, zmarszczki, przebarwienia, niedoskonałości. Wszystko przez uszkodzenia komórek.

Pamiętaj!
Oksydanty i związany z nimi stres oksydacyjny nie dotyczy jedynie urody. Jest to groźne zjawisko, które jest przyczyną chorób nowotworowych, cukrzycy, miażdżycy, zaćmy, astmy, chorób serca.

Cenne antyoksydanty – źródło młodości skóry

Wobec powyższych informacji wiadomym okazuje się, że blokowanie działania wolnych rodników, czyli oksydantów jest bardzo istotne zarówno dla zdrowia jak i urody. Tu wkraczają antyoksydanty, które warto dostarczać z pożywieniem, a także – w przypadku pielęgnacji skóry i włosów – również w kosmetykach. Ludzki organizm wytwarza niewiele antyoksydantów, są to głównie koenzym Q10 i melatonina. Na szczęście wiele z nich można dostarczyć organizmowi.

Jakie antyoksydanty są w kosmetykach?

Jeśli szukasz antyoksydantów w swoich kosmetykach, musisz wiedzieć pod jaką postacią występują. Sa to przede wszystkim: witaminy A, C i E, karotenoidy, polifenole, cynk, selen, beta-karoten, polifenole i flawonoidy (wiele z nich znajduje się w naturalnych olejkach), kwas alfa-liponowy., luteina, likopen, selen i cynk. Antyoksydanty działają przeciwstarzeniowo, ale także ochronnie. Regularnie stosowane są w stanie poprawić wygląd skóry ( w szczególności działa tak witamina A i C, dlatego warto zaopatrzyć się w dobre serum do twarzy z retinolem lub witaminą C).

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *