Lipoliza iniekcyjna to jedna z metod usuwania tłuszczu zlokalizowanego w określonych partiach ciała. Zabieg jest pomocny dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jeżeli i ty masz podobne problemy i chciałabyś odzyskać zgrabną sylwetkę, to sprawdź, na czym polega lipoliza iniekcyjna i jakie efekty może ci zapewnić ten zabieg.
Czym jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna i bezoperacyjna metoda usuwania komórek tłuszczowych w wybranych części ciała. Zabieg ma na celu wyszczuplenie bioder, podwójnego podbródka lub worków pod oczami. Lipoliza miała być alternatywą dla liposukcji. Ten ostatni zabieg to chirurgiczne usuwanie tłuszczu polegające na nacięciu skóry i odessaniu nadmiaru tłuszczu. Zabieg wymaga długiej rekonwalescencji, a skutkiem ubocznym są blizny.
Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa od 30 do 50 minut. Polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone miejsce mieszaniny wyciągu z soi i soli żółciowej. Preparat ten rozpuszcza komórki tłuszczowe, co powoduje obkurczenie się skóry. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany z organizmu. Po zabiegu skóra w miejscu ukłucia jest zaczerwieniona i opuchnięta; mogą pojawić się także siniaki, które znikają po około 2 tygodniach.
Lipoliza iniekcyjna – efekty
Zabieg lipolizy iniekcyjnej pomaga pozbyć się: fałdek pod pośladkami, tłuszczu z ud, okrągłego brzuszka, fałd na plecach i w okolicach pach, tzw. wdowiego karku, tłuszczu na ramionach i kolanach, tłuszczu w okolicach oczu, podwójnego podbródka oraz tzw. chomików.
Wskazania i przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej
Lipoliza iniekcyjna przeznaczona jest dla osób szczupłych z lokalnym otłuszczeniem, którego nie można się pozbyć ćwiczeniami i dietą. Po zabiegu zaleca się wykonanie masażu limfatycznego po to, żeby ułatwić transport usuniętego tłuszczu do wątroby. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: otyłość, ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, padaczka, zaburzenia immunologiczne, niewydolność nerek i wątroby, ostre stany zapalne skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, alergia na składniki wstrzykiwanego preparatu.
Dodaj komentarz