Gładka skóra rąk? Le Petit Marseillais to możliwe

Niska temperatura i chłodny wiatr sprawiają, że skóra naszych rąk przesusza się. A przecież dłonie są kobiecą wizytówką i świadczą o tym, że pielęgnacji poświęcamy szczególnie dużo czasu. Co można zrobić, by mieć gładkie i nawilżone dłonie? Możesz wypróbować odżywczy krem do rąk Le Petit Marseillais.

Dlaczego skóra dłoni tak szybko przesusza się?

Skóra dłoni jest szczególnie wrażliwa. Na uszkodzenia i przesuszenia naskórka wpływ ma wiele czynników. Zaliczamy do nich między innymi używanie detergentów, myjących substancji drażniących i innych środków, które stosujemy podczas domowych porządków. Dlatego tak ważne jest wkładanie gumowych rękawic. Skórze dłoni zaszkodzić także mogą niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak: mróz, mroźny wiatr, bardzo niskie temperatury. Nasze dłonie narażone są na odmrożenia i uszkodzenia mieszków włosowych. Odczuwamy wtedy ból, swędzenie i mrowienie; nasza skóra staje się czerwona, pojawić się mogą pęcherze. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, o skórę dłoni należy odpowiednio dbać. Wystarczy zastosować krem do rąk przed każdym wyjściem z domu lub sprzątaniem.

Odżywczy krem do rąk Le Petit Marseillais

Krem przeznaczony jest do skóry bardzo suchej. Ma lekką konsystencję, dzięki czemu szybko wchłania się i nie pozostawia lepkiej warstwy. Skóra dłoni staje się miękka i nawilżona. Ochronę, odżywienie i pielęgnację zapewniają skórze dłoni trzy główne składniki kremu: masło Shea, olejek arganowy i słodkie migdały.

Masło Shea przywędrowało do nas z Afryki. Pozyskiwane jest z owoców drzewa zwanego masłoszem. Działa łagodząco, odżywczo i regenerująco. Z owoców masłosza wyrabia się także mleczko i olejek Shea.

Drugim składnikiem kremu Le Petit Marseillais są migdały. Posiadają właściwości nawilżające i wygładzające; mają słodki i delikatny zapach. Z owoców migdałowca uzyskuje się również mleczko i olej migdałowy.

Olejek arganowy to ostatni z głównych składników kremu. Otrzymuje się go z owoców arganii żelaznej. Olejek posiada działanie odżywcze, nawilżające i ochronne. Ze względu na kolor nazywany jest „płynnym złotem”.

W jednej tubce mieści się 75 ml kremu.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *