Jak rozczesać splątane włosy? Czesanie bez bólu – 10 trików

Są takie dni, kiedy włosy nie współpracują, a ich rozczesanie po myciu to prawdziwy dramat. Co zrobić, kiedy splątane włosy nie dają się rozczesać? Oto triki, które ułatwią czesanie nawet najbardziej niesfornych czupryn. Ty też z nich skorzystaj!

Codziennie rano budzisz się ze splątanymi włosami, które wolisz spiąć w niedbały kok niż rozczesywać? Jeśli też zdarza ci się miewać na głowie kołtuny, a rozczesywanie włosów po myciu brzmi dla ciebie jak zaproszenie do tortur, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Czesanie włosów wcale nie musi wiązać się z bólem i wyrywaniem pojedynczych kosmyków. Nie musisz szarpać się ze szczotką. Wystarczy, że zastosujesz proste triki na łatwe rozczesywanie włosów.

Trik 1. Podetnij końcówki!

Zdecydowanie najczęstsza przyczyna plątania się włosów po myciu (i nie tylko) to ich zła kondycja. Jeśli są suche, zniszczone i rozdwojone będą się plątały przy każdym rozczesywaniu. Niezależnie od tego, jakiej szczotki użyjemy i jaką metodą będziemy czesać. W większości przypadków osobom, które mają problem z rozczesywaniem włosów, pomaga podcięcie końcówek. Zanim więc stracisz mnóstwo pieniędzy na drogie kosmetyki ułatwiające rozczesywanie, idź do fryzjera i skróć włosy o centymetr lub dwa.

Trik 2. Związuj włosy na noc!

Problemy z rozczesywaniem włosów najczęściej pojawiają się rano, ponieważ pasma splątują się w trakcie snu. I wcale nie dzieje się to tak, że złośliwe skrzaty robią kołtuny z naszych włosów, gdy my śpimy. Po prostu włosy mają tendencję do splątywania się przez noc, gdy ocierają się o poduszkę. Najprostszym sposobem na zapobiegnięcie temu jest związywanie włosów na noc w luźny, wysoki kok lub warkocz. Nie tylko zapobiegniemy w ten sposób niszczeniu włosów, ale też ułatwimy ich rozczesywanie nad ranem i sprawimy sobie piękne, naturalne fale.

Trik 3. Nakładaj olej na włosy!

Zdrowe włosy rozczesują się lepiej i nie ma co do tego wątpliwości. Właśnie z tego powodu świetną profilaktyką przed kołtunami jest stosowanie olejków. Olejowanie włosów przed każdym myciem sprawia, że stają się miękkie, gładkie i bardziej sypkie. Wypróbuj różne metody olejowania włosów i sprawdź sama, która z nich jest najskuteczniejsza w przypadku twoich włosów. Olejki pomogą na 100%, trzeba ich tylko używać regularnie.

Trik 4. Myj delikatniej!

Jakie są jeszcze powody plątania się włosów po myciu? Przede wszystkim sposób, w jaki je myjemy. Sprawa jest prosta – jeśli podczas mycia włosów szarpiemy je, targamy i szorujemy bardzo intensywnie, nie zwracając uwagi na to, czy przypadkiem ich w ten sposób nie plączemy, trudno będzie je potem rozczesać. Lepiej myć je delikatnie, wtedy rozczeszemy je łatwiej.

Trik 5. Osuszaj włosy ręcznikiem!

Kolejny moment, w którym włosy bardzo często splątują się w niekontrolowany sposób, to suszenie. Najpierw trzemy je ręcznikiem, potem czochramy mocnym strumieniem ciepłego powietrza z suszarki. Można inaczej! Aby ułatwić sobie rozczesywanie włosów po myciu, lepiej delikatnie odsączyć je z nadmiaru wilgoci w ręcznik lub bawełniany materiał i dać im wyschnąć naturalnie. Jeśli już musimy użyć suszarki to raczej z delikatnym, chłodnym nawiewem, susząc włosy na okrągłej szczotce. W ten sposób jednocześnie je wysuszymy, wymodelujemy i rozczeszemy.

Trik 6. Czesz włosy partiami!

Bardzo prosty sposób na rozczesywanie włosów bez szarpania i bólu to… robienie tego partiami! Zacznij od dołu, a włosy z góry zbierz w kok na czubku lub podepnij spinką. Cieńsze pasma włosów łatwiej rozczesać. Po uporaniu się z jedną partią, można przejść do kolejnej i w ten sposób rozczesać włosy krok po kroku bez większego trudu.

Trik 7. Zawsze zaczynaj od końcówek!

Włosów nie powinno się też czesać od razu od góry, ponieważ to tam najczęściej zlokalizowane są wszystkie niechciane kołtuny i supły. Jeśli chcemy łatwo rozczesać splątane włosy każde pasmo rozczesujmy od końcówki, stopniowo przesuwają się ku górze. Taka prosta zmiana może zdziałać cuda, choć wiadomo, że wymaga poświęcenia na czesanie włosów większej ilości czasu, którego czasami brakuje.

Trik 8. Zmień sposób czesania!

Sam Villa to fryzjer, który dzieli się swoimi fryzjerskimi sztuczkami w mediach społecznościowych. Wśród wielu jego filmów można znaleźć także ten, który pokazuje, jak prosto rozczesać splątane włosy. Chodzi o sposób, w jaki trzymamy szczotkę. Z reguły czeszemy włosy całą jej powierzchnią, co powoduje, że blokuje się przy każdym napotkanym suple z włosów. Sposób na rozczesanie kołtuna jest prosty – wystarczy rozczesywać pasma tylko czubkiem szczotki. Mniejsza ilość igiełek we włosach łatwiej przechodzi przed skołtunione pasma i rozczesuje je bez większego bólu.

Trik 9. Wypróbuj Tangle Teezer!

Oczywiście to, czy czesanie włosów idzie nam łatwo, czy nie, uzależnione jest też od używanych akcesoriów. Plastikowa szczotka do włosów z bazarku może jeszcze bardziej poplątać włosy i naelektryzować je. Najpopularniejsza wśród dziewczyn, które mają problem z plączącymi się włosami, jest szczotka Tangle Teezer. Ten fryzjerski hit pokochały tysiące kobiet, ponieważ kształt tej szczotki i jej wypustki pozwalają na delikatne rozczesanie nawet najbardziej potarganych włosów bez szarpania, ciągnięcia i wyrywania. Szczotki Tangle Teezer są łatwo dostępne, więc warto zaopatrzyć się w jedną z nich i wypróbować ten patent.

Trik 10. Użyj mgiełki lub lotionu!

Ostatni sposób na rozczesanie splątanych włosów bez szarpania to użycie jakiegoś kosmetyku, który wygładzi włosy i ułatwi poślizg szczotki po pasmach. W tej roli najlepiej sprawdzają się mgiełki na bazie olejków, specjalne lotiony lub jedwab. Wystarczy odrobina takiego produktu przed czesaniem, aby stało się ono łatwiejsze i szybsze.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *