Malowanie rzęs – możesz to robić lepiej! Sposób na oszałamiające rzęsy

Wiemy, że zależy Ci na pięknych rzesach – mają być długie, gęste i zalotnie wywinięte każdego dnia. Sekret tkwi w makijażu. Czy wiesz, że możesz malować swoje rzęsy tak, by uzyskać lepszy efekt? Dowiedz się, jak to zrobić po mistrzowsku.

Jak malować rzęsy – czy zalotka jest potrzebna?

Wiemy, że wiele dziewczyn nie może się bez niej obejść. Zalotka to szybki sposób na podniesienie, czyli wywinięcie rzęs do góry, a one dzięki temu stają się optycznie dłuższe, a oko większe. Jednak używanie zalotki ma swoje wady: bardzo niszczy, osłabia i łamie włoski. Jeśli zależy Ci na zdrowych rzęsach – lepiej jej zaniechaj. Zamiast tego stosuj np. odżywkę do rzęs. Szybko odżywi, przyspieszy wzrost i wzmocni rzęsy. Sprawi, że włoski będą rosły dwa razy dłuższe, grubsze i pięknie wywinięte.

Jak malować rzęsy, żeby się nie sklejały?

Okazuje się, że istnieje na to prosty trick! Posklejane rzęsy to zmora wielu dziewczyn, ale wystarczy jeden gest, aby uniknąć pajęczych nóżek i grubych, nieestetycznie sklejonych rzęs. Po prostu malując je, wykonaj zygzakowaty ruch szczoteczką. Ruszaj od nasady aż po końce rzęs delikatnie na boki szczoteczką, a maskara równomiernie je pokryje. W dodatku nie pominiesz żadnej, nawet najmniejszej rzęsy. Dlatego będzie ci się zdawało, że masz ich nagle dużo więcej!

Jak malować rzęsy, aby uzyskać efekt sztucznych rzęs?

To równie banalna i sprytna sztuczka! Gdy już nałożysz pierwszą warstwę maskary – nie czekaj, aż zaschnie, tylko ustaw spiralkę pionowo i maluj górne rzęsy jedynie końcówką szczoteczki Pamiętaj, aby nie było na niej za dużo tuszu, ponieważ wtedy, zamiast nadać włoskom efektowną objętość – za mocno je skleisz. Maluj włoski do momentu, w którym uzyskasz zadowalający dla ciebie efekt. Pamiętaj, że takie rzęsy nadają się do wieczorowego makijażu, ale w świetle dnia mogą wyglądać na mocno przerysowane i nienaturalne.

Jak malować rzęsy, żeby nie pobrudzić powieki?

Rzesy – zwłaszcza te długie są ładne, ale trudno je pomalować, ponieważ łatwo ubrudzić górną powiekę. Te na dole tez przysparzają nieco kłopotów. Wiele tuszów do rzęs po prostu brudzi powiekę, nawet jeśli masz wprawę w malowaniu rzęs. Dlatego ratunkiem dla ciebie mogą być specjalne płatki zabezpieczające powiekę, czyli tzw. „mascara shield”; są one wielorazowego użytku.
Jeśli nie masz płatków zabezpieczających, możesz wykorzystać trick makijażystów: po prostu przyłóż zwykłą łyżeczkę tuż za linią rzęs, gdy je malujesz. Nadmiar tuszu i wszystkie mazy osiądą właśnie na niej.

Jak malować rzęsy tuszem – TRICK – pudrowanie rzęs

Cienkie i w dodatku krótkie rzęsy, które nawet pomalowane najlepszą maskarą nie dają efektu wow? To nie musi być problem. Wciąż możesz zrobić wrażenie swoim makijażem: wystarczy, że po pierwszej warstwie lekko przypudrujesz rzęsy pudrem. Zrób to, jeszcze zanim maskara zaschnie. Wtedy puder będzie miał dobrą przyczepność i osiądzie na rzęsach. Teraz pora na drugą warstwę tuszu: pomaluj rzęsy ponownie, starając się je rozdzielać zygzakowatym ruchem ku górze.

Jak malować rzęsy tuszem – TRICK – pokryj same końcówki rzęs

To doskonały sposób na wydłużenie rzęs! Jeśli chcesz zbudować długie, piękne, ciemne wachlarze wokół oka, ale boisz się, że od nadmiaru maskary mogą się posklejać – po prostu najpierw pomaluj same końce rzęs. Zrób to delikatnie, aby nie pomazać powieki i aby nie nanieść na rzęsy grudek tuszu. Gdy już ta warstwa zaschnie – wytuszuj całe rzęsy. Zwiększona długość gwarantowana!
Jeśli Twoje rzęsy są bardzo cienkie – mozesz też wypróbować gotowe primery – to specjalne bazy po tusz do rzęs, najczęściej białe. Malujesz nimi rzęsy, a dopiero w drugim etapie nanosisz maskarę.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *