Nie tylko smaczny, ale i praktyczny. Jak jogurt działa na włosy? 

Nowe zastosowanie znanych nam produktów, często dziwi, śmieszy, ale także zachwyca. Jedząc jogurt na drugie śniadanie, ludzie zazwyczaj nie mają świadomości, że przy właściwym stosowaniu, ten pożywny wyrób może znacząco dodać uroku naszym włosom. Warto wiedzieć, że pozytywne działanie produktu, nie ogranicza się tylko do wspomagania trawienia, zapobiegania zaparciom czy zmniejszania cholesterolu. Przekonajmy się więc w jak dużym stopniu, jogurt może pomóc naszej czuprynie. 

Dlaczego akurat jogurt? 

Jogurt powstaje w procesie fermentacji mleka, dlatego jest łatwo przyswajalny dla organizmu. Swoje dobroczynne działanie zawdzięcza potrzebnym organizmowi składnikom, do których możemy zaliczyć: proteiny mleczne oraz wapń, cynk i fosfor. Wśród kosmetyków zawierających ten produkt, wymienia się maski do ciała, żele pod prysznic, kremy do twarzy, maski do włosów oraz szampony. Jogurt doskonale działa na skórę, nawilżając, regenerując i odżywiając ją, dlatego przy myciu włosów, nasza głowa może doświadczyć wartościowej pielęgnacji. Przede wszystkim jednak ważne jest zbawienne działanie produktu w stosunku do naszej czupryny. W tej kwestii mamy do wyboru kilka sprawdzonych sposobów na pielęgnację jogurtem.

Jogurt naturalny — zjeść czy użyć? 

Do zalet nakładania na włosy jogurtu naturalnego, zaliczyć możemy nadanie kosmykom połysku, wyeliminowanie kłopotliwego łupieżu i swędzenia oraz pomoc dla zniszczonych czy też farbowanych pasm. Kosmetolodzy są zgodni w tym, że produkt w takiej formie pozostawia włosy mocniejsze, dłuższe i bardziej lśniące. Wystarczy nałożyć wyrób od nasady aż po końce i odczekać około 30 minut. By zakończyć kurację domowym kosmetykiem, należy zmyć go letnią wodą.

Jogurt do włosów — droga do pięknej fryzury 

Jogurt specjalnie wyprodukowany dla poprawy kondycji włosów jest wielofunkcyjny, gdyż może on służyć jako szampon, odżywka lub maska. Wzmocnienie, pogrubienie i zapobieganie wypadaniu włosów jest w stanie przekonać do tego produktu nawet największych sceptyków. W celu właściwego użycia kosmetyku należy wmasować go w mokre bądź też suche kosmyki oraz skórę głowy i w zależności od wybranego rodzaju pielęgnacji — spłukać lub trzymać na głowie maksymalnie do godziny. 

Odżywka do włosów z jogurtem — składnik, który ratuje włosy 

Nawet jako jeden z elementów składających się na formułę danego kosmetyku, jogurt znajduje zastosowanie jako nieoceniony środek pomagający w poprawie stanu włosa. Jeśli chodzi o konkretne działanie odżywki, to warto wiedzieć, że dzięki omawianemu składnikowi, możliwa jest naprawa struktury włosów, a także nawilżenie i uszczelnienie pasm. Odżywiona i łatwa w rozczesaniu fryzura, sprawia, że co raz więcej osób próbuje kuracji z użyciem jogurtu.

Powiązane wpisy