W jaki sposób niszczą się nasze włosy i co z tym zrobić? Poznaj swoją fryzurę

Zdrowo wyglądające włosy mogą być źródłem satysfakcji, gdy są one miękkie, lśniące i gęste. Jednak dbanie o wygląd, często jest utrudnione przez czynniki zewnętrzne, a także przez sytuacje w których robimy coś wbrew naturze. Aby osiągnąć wyznaczony cel i móc cieszyć się piękną czupryną, warto zapoznać się z kilkoma sprawdzonymi radami na temat odpowiedniej pielęgnacji.

Włosy chcą być nawilżane

Istnieje wiele przykrych czynników, które potrafią zepsuć każdą fryzurę i odebrać dobry humor podczas zerkania w lusterko. Pogoda nie zna litości dla naszych włosów. Promyki słońca oraz mrozy, choć są skrajnymi stanami, w naszych oczach stają się tym samym wrogiem. Zatem jak dbać o nawilżenie włosów? Z pomocą może przyjść nawilżający olejek, dzięki któremu nasza fryzura nabierze charakteru. Wystarczy pamiętać o nałożeniu kilku kropel na końcówki, tak aby już niegroźna im była suchość i łamliwość.

Szkodliwe zabiegi – jak poradzić sobie z ich skutkami?

Farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja czy też zwyczajny brak pielęgnacji – zdarza się, że traktujemy nasze włosy po macoszemu. Osoby decydujące się na dosyć wyniszczającą ingerencję, zazwyczaj żałują swoich wyborów. W takiej sytuacji warto zrobić sobie przerwę od dalszych działań które są szkodliwe dla struktury włosa. Często w salonie fryzjerskim możemy usłyszeć o maskach regenerujących, które niosą kompleksową pomoc naszej fryzurze. Prawidłowa pielęgnacja włosów wymaga podjęcia wyzwania, jednak nie jest czymś skomplikowanym. Ten sposób pielęgnacji dobrze sprawdza się przy okazji mycia głowy, dlatego uważa się go za prostą drogę do nowej jakości włosa.

Chroń włosy przed stylizacją na gorąco

Nie zawsze mamy czas na pielęgnację, zdarza się, że trzeba zrobić coś na szybko. Z pomocą przychodzi wtedy suszarka, która niestety nie ma dobrego wpływu na nasze fryzury. W takiej sytuacji warto suszyć włosy chłodnym nawiewem, tak aby nie pogarszać ich stanu. Idąc dalej, można wspomnieć o takich urządzeniach jak lokówka czy prostownica. Używanie ich potrafi nieźle namieszać na naszej głowie. Rozwiązaniem tego problemu mogą być choćby papiloty, dzięki którym uzyskamy upragniony efekt w sposób nieinwazyjny.

Uszkodzenia mechaniczne – jak ochronić włosy?

Wiele osób, zamiast zająć się pielęgnacją rano, woli wykonać niezbędne czynności wieczorem. Prowadzi to do takich praktyk jak zasypianie w mokrych włosach, czego wynikiem może być rozwój bakterii i roztoczy na naszej głowie. Wśród skutków można wymienić także rozdwojenie końcówek oraz wrażenie “oklapnięcia” włosów. Aby uniknąć tych przykrych konsekwencji, należy zaplanować dzień tak, aby nasze włosy miały czas dla siebie i by mogły spokojnie wyschnąć.

Dbaj o włosy z wyczuciem

Zdarza Ci się zobaczyć na grzebieniu zbyt wiele utraconych kosmyków? To znak, by przyjrzeć się temu, w jaki sposób traktujesz swoją czuprynę. Problem jakim jest zbytnie wypadanie włosów podczas czesania, spędza sen z powiek wielu osobom. Na początku należy przyjrzeć się samej szczotce, ponieważ problem może tkwić w źle dobranym produkcie. Odpowiednie włosie, sprawi, że nawet najstraszniejszy kryzys na naszej głowie, zostanie zażegnany bez zbyt dużych strat. Nieciągnące szczotki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród tych, którzy chcą być świadomymi konsumentami.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *