Żel aloesowy i sok z aloesu to wszechstronne produkty, które mają właściwości lecznicze i kosmetyczne, bo nie tylko przyspieszają gojenie się ran i łagodzą świąd wywołany ukąszeniem owadów, lecz także nawilżają skórę i regenerują włosy. Przy tym są niedrogie i łatwo dostępne. Gdy wybierasz żel aloesowy, miej na uwadze, że najbardziej wartościowy produkt zawiera minimum 90% wyciągu z aloesu. Z kolei sok z aloesu powinien być wolny od cukru i słodzików oraz cząstek owoców. Jakie zastosowanie kosmetyczne mają żel aloesowy i sok z aloesu?
Żel aloesowy – zastosowanie kosmetyczne
Chociaż żel aloesowy ma wszechstronne zastosowanie, może uczulać. Z tego powodu przed zastosowaniem go na dużej powierzchni ciała warto wykonać test na małym fragmencie skóry.
Wszechstronność żelu aloesowego w dużej mierze wynika z jego hipoalergiczności. Właśnie dzięki tej cesze żel aloesowy sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Ponadto ma lekką formułę, bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu.
Domowe maseczki na bazie aloesu
Żel aloesowy ma płynną konsystencję, neutralny zapach i jest przezroczysty. Z tego powodu warto go dodać do domowej maseczki i zastąpić nim wodę lub naturalny olejek. Żel aloesowy sprawia, że maseczki na jego bazie mają konsystencję optymalną do nakładania na twarz i wzmocnione działanie.
Żel aloesowy na suchy łupież
Łupież suchy powstaje w wyniku nadmiernego przesuszenia skóry głowy, na przykład wskutek stosowania nieodpowiednich kosmetyków. Aby nawilżyć skórę głowy, można wmasować w nią niewielką ilość żelu aloesowego. Nie trzeba go spłukiwać, ponieważ nie natłuszcza i nie obciąża włosów. Ponadto żel aloesowy działa przeciwgrzybicznie, dlatego wspomoże leczenie łupieżu łojotokowego.
Żel aloesowy na włosy
Żel aloesowy można dodawać do kosmetyków przeznaczonych do włosów, na przykład do szamponu, maski, oleju lub płukanki. Na jego bazie może powstać mgiełka do włosów i kompres łagodzący podrażnienia skóry głowy. Żel aloesowy nawilża włosy i jednocześnie ich nie obciąża.
Aloesowa kuracja wzmacniająca włosy
Żel aloesowy warto wmasowywać w końcówki włosów, co poprawia ich kondycję i zapobiega ich rozdwajaniu. Można go stosować, ilekroć zajdzie potrzeba wygładzenia niesfornych kosmyków. Aloesowa maska na włosy sprawdzi się w pielęgnacji widocznie zniszczonych włosów, na przykład w wyniku zabiegów fryzjerskich. Aby się o tym przekonać, wystarczy świeżo umyte i osuszone włosy natrzeć żelem, owinąć ręcznikiem lub folią i pozostawić na około 2 godzin, po czym dokładnie spłukać i rozczesać. W razie potrzeby włosy można umyć szamponem. Aloesowa kuracja wzmacniająca włosy może być stosowana nawet 4 razy w tygodniu.
Sok z aloesu na włosy
Sok z aloesu skutecznie nawilża włosy. Jego działanie usztywniające docenią zwłaszcza te kobiety, które mają cienkie włosy. Sok z aloesu może być wykorzystany jako dodatek do szamponu, mgiełki do włosów, płukanki i oleju.
Sok z aloesu jako kompres na skórę głowy
Aby przygotować kompres na bazie soku z aloesu, wystarczy zmieszać go z wodą mineralną lub przegotowana w proporcji 1:1. Najlepszym pomysłem będzie wlanie roztworu do butelki z atomizerem i spryskanie nim skóry głowy. W efekcie ta ostatnia stanie się wyraźnie nawilżona, a podrażnienia zostaną złagodzone. Przy zakupie soku z aloesu warto zwrócić uwagę na jego skład, który powinien być jak najkrótszy. Należy uważać na napoje z sokiem, które zwykle są słodzone, ponieważ cukier i słodzik posklejają włosy. Z kolei cząstki owoców będzie trudno usunąć z włosów.
Żel aloesowy jako środek łagodzący po opalaniu, depilacji i ukąszeniach owadów
Opakowanie żelu aloesowego warto włożyć do lodówki na kilka godzin. To nie tylko nie osłabi jego właściwości, lecz także przyniesie dodatkową ulgę przy oparzeniach słonecznych i ukąszeniach oraz po depilacji. Żel aloesowy natychmiast łagodzi ból, szybko się wchłania i skutecznie nawilża, zwłaszcza skórę wysuszoną słońcem.
Żel aloesowy na blizny i trudno gojące się rany
Aloes ma właściwości rozjaśniające i regenerujące, dlatego wspomaga gojenie ran i skaleczeń. Regularne wcieranie go w blizny i przebarwienia także daje zauważalne efekty, pod warunkiem, że zabieg przeprowadza się 2 razy dziennie przez 4-8 tygodni.
Aloesowa baza pod makijaż
Żel aloesowy warto wklepać w niewielkiej ilości w posmarowaną kremem twarz, ponieważ to przyspieszy wchłonięcie kosmetyku, wygładzi cerę i utrwali makijaż.
Aloesowa maseczka dla skóry odwodnionej
Nawilżający kompres z aloesu odpowie na potrzeby zmęczonej lub spalonej słońcem cery. Aby go przygotować, żel z aloesu wystarczy wmasować w oczyszczoną skórę twarzy i szyi kolistymi ruchami. Nadmiar należy pozostawić do wchłonięcia.
Aloesowy żel na cienie i worki pod oczami
Aby zniwelować nieestetyczne cienie i worki pod oczami, warto delikatnie wklepać w te partie skóry niewielką ilość żelu aloesowego. Najlepiej, żeby był schłodzony. W efekcie skóra jest widocznie wygładzona i odprężona.
Żel aloesowy jako odżywcze serum
Żel aloesowy zastąpi serum, jeżeli jego grubą warstwę nałożymy na noc. To dobre rozwiązanie przed ważną uroczystością i na co dzień, pod warunkiem dokładnego demakijażu i oczyszczenia twarzy.
Aloes dla alergików
Osoby, które mają tendencję do wyprysków skórnych na tle alergicznym, takich jak pokrzywka, małe, swędzące krostki czy rumień, i nie są uczulone na aloes, powinny leczyć je żelem aloesowym. Ten preparat błyskawicznie złagodzi swędzenie i pieczenie oraz przyspieszy gojenie niewielkich ran.
Dodaj komentarz