Czym myć twarz? Poznaj sekret czystej skóry

Dobre oczyszczania to podstawa pielęgnacji – wiesz o tym, bo czytasz to w co drugim artykule. Czy wybrałaś juz jednak idealny kosmetyk do mycia i oczyszczania twarzy? Jest ich tyle, że ciężko się zdecydować. Sprawdź, jaki masz wybór; poznaj najważniejsze kosmetyki do oczyszczania i dowiedz się czym myć twarz, by była idealnie czysta. 

Czym myć twarz? 

ŻEL DO MYCIA TWARZY

Bardzo popularny, ale niestety nie zawsze skuteczny. Jego działanie może być zbyt mocne dla skóry. Żele myjące do twarzy mają często w składzie alkohol lub inne drażniące substancje, które przesuszają, powodują zaczerwienienie lub podrażnienie. Dzieje się tak przede wszystkim przy cerze delikatnej, wrażliwej i skłonnej do alergii, ale pamiętaj, ze każdy rodzaj skóry łatwo podrażnić, jeśli stosuje się inwazyjne i źle dobrane kosmetyki.

MLECZKO DO TWARZY

Mało kto wie, że mleczko do twarzy służy nie tylko do demakijażu, ale także do mycia skóry. Jest idealne dla cery wrażliwej, delikatnej. Nie powoduje podrażnień i doskonale zmywa z buzi nadmiar sebum  i wszystkie tłuste, ciężkie substancje, zapychające pory.

PUDER DO MYCIA TWARZY 

Puder enzymatyczny to dość nowa i  nietypowa forma mycia buzi. Idealna dla cery wrażliwej i delikatnej. Puder jest doskonały dla skóry, która potrzebuje dokładnego oczyszczenia ale nie podrażni skóry. Dobry puder enzymatyczny wygładza i przywraca skórze odpowiednie nawilżenie, a jednocześnie w sposób nieinwazyjny wyzbywa ją zalegającego martwego naskórka. Puder nakłada się na wilgotną skórę twarzy. Warto rozmieszać go wcześniej z wodą w zagłębieniu dłoni. w

PIANKA DO MYCIA TWARZY

To obecnie jeden z najpopularniejszych kosmetyków do mycia twarzy. Pianka jest delikatna, a jednocześnie doskonale rozprowadza sie na twarzy i skutecznie ją oczyszcza. Pianki do mycia twarzy są pełne składników pielęgnacyjnych, dlatego bardzo dobrze oczyszczają i jednocześnie poprawiają jakość i kondycję skory. Wiele pianek do twarzy ma doskonały, wegański i w pełni naturalny skład.

OLEJEK DO MYCIA TWARZY

To może być zaskakujące, ale nic nie oczyszcza skory lepiej niż olejek do twarzy. W myśl zasady, że tłuszcz zmywa tłuszcz z pewnością pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń, jeśli sięgniesz po dobry olejek do demakijażu. Mieszankę morzysz stworzyć sama, lub kupić odpowiednie, gotowe już olejki w drogerii.

Jak oczyszczać twarz? 

Nie tylko czym ale i jak – sposób, w jaki oczyszczasz codziennie swoją cerę jest ważny. Przede wszystkim nie używaj do mycia zbyt ciepłej wody, a zimną spłucz twarz dopiero na sam koniec mycia – wówczas pobudzisz krążenie podskórne.

Jeśli masz delikatną cerę – nie pocieraj jej mocno i nie używaj żeli z peelingiem do mycia. Mogłyby ją podrażnić, a naczynka rozlały sie pod skórą i utworzyły nieestetyczne pajączki.

Wiele osób nie używa do mycia twarzy wody z kranu: wybierają przegotowaną lub mineralną. Jeśli twojej cerze często towarzyszą niedoskonałości – osuszaj ją jednorazowymi, papierowymi ręcznikami zamiast tradycyjnym, który jest siedliskiem bakterii.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *