Idealne brwi w 3 krokach? Sprawdź, jak możesz to zrobić

Perfekcyjny makijaż to idealnie podkreślony kształt oka, wyraziste usta i dobrze zrobione konturowanie. Najwięcej uwagi poświęcamy tuszowaniu niedoskonałości np. przebarwień skórnych albo zbyt szerokiego nosa. Bardzo ważne jest też uwydatnienie piękna oczu odpowiednim cieniem do powiek, kocią kreską i długimi rzęsami. Niestety w praktyce zapominamy o tym, co jest najważniejsze. Za kształt oka odpowiadają również brwi.

Niewiele kobiet może pochwalić się naturalnie pięknymi brwiami. Zawsze mają w sobie coś, co warto byłoby skorygować. Może to być kilka zbędnych włosków, które wyrastają poza konturem albo mało wyrazisty kolor. Wszystko to da się skorygować w codziennej pielęgnacji i makijażu. Jak to zrobić? Możesz mieć piękne brwi w trzech krokach.

Krok 1. Odżywiaj!

W codziennej pielęgnacji twarzy nie możemy zapominać o brwiach. Włosków powinni być dużo i muszą być gęste. Warto zadbać o nie np. z dobrą odżywką do brwi. Takie produkty zapewniają włoskom wzrost i wzmocnienie. Mogą też nieznacznie przyciemniać. Odżywianie brwi nie musi być jednak kosztowne. Wystarczy domowa metoda, taka jak regularne smarowanie brwi olejem rycynowym. To produkt tani, łatwo dostępny, o świetnym działaniu.

Krok 2. Wyreguluj!

Zanim przystąpimy do podkreślania koloru, konieczne jest pozbycie się niechcianych włosków. Jeśli swoje permanentne brwi robimy u kosmetyczki, powinna się tym zająć. Jeśli zdecydowałyśmy się na hennę albo codzienne podkreślanie brwi, wyregulować musimy je same. Jak to zrobić? Najlepiej niewielką pęsetą. Kształt brwi wyznacza nam łuk brwiowy i wielkość oka. Do nich musimy dopasować kontur. Włoski, które znajdują się poza nim, trzeba wyrwać.

Idealna brew zaczyna się tam, gdzie wewnętrzny kącik oka. Od tej strony jest zdecydowanie grubsza. Mniej więcej w 2/3 długości naturalna brew unosi się lekko do góry. Łuk może być łagodny lub wyraźniej zarysowany. Od tego momentu brew się znacznie zwęża.

Krok 3. Przyciemnij!

Zintensyfikować kolor własnych brwi można na dwa sposoby. Jedni wybierają codzienne malowanie kredką lub żelem. Na rynku istnieje sporo kosmetyków przeznaczonych właśnie do pielęgnacji i podkreślania brwi. W ostatnich miesiącach, kiedy podkreślone brwi są na topie, takich produktów jest coraz więcej. Niestety ta metoda wymaga poświęcenia. Każdego dnia trzeba pamiętać, żeby uzupełnić ubytki na linii brwi w trakcie robienia makijażu.

Druga z metod daje dużo trwalsze efekty. Mowa o hennie lub permanentnym makijażu. Farbowanie brwi henną można wykonać w domowym zaciszu. Wystarczy naturalna farbka do brwi i cienki pędzelek, którym precyzyjnie wyrysujemy kontur brwi. Efekty farbowania brwi tym sposobem utrzymują się około 1-2 tygodni. Brwi permanentnych niestety nie zrobimy na własną rękę. Na trwałe farbowanie brwi musimy udać się do kosmetyczki.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *