Jak wybrać tusz do rzęs?

Większość kobiet maluje się nie tylko od tak zwanego święta, ale także na co dzień. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kobiety zajmują coraz ważniejsze stanowiska w codziennym życiu. Dobry makijaż nie tylko sprawia, że kobiety czują się pewniejsze siebie kiedy wiedzą o tym, że ich makijaż jest perfekcyjnie wykonany. Aby makijaż prezentował się jak najlepiej, nie wystarczy tylko dobrze dopasować kolory. Niezbędne jest również dokładnie ich połączenie i roztarcie pomiędzy poszczególnymi granicami cieni. Ogromne znaczenie dla dobrze wykonanego makijażu jest również dobór odpowiedniego tuszu do rzęs. Dzięki niemu, oko będzie wydawało się większe a rzęsy grubsze, dłuższe i podkręcone.

W drogeriach dostępnych jest wiele przeróżnego rodzaju tuszów, i rzeczywiście można mieć pewne trudności z wyborem tego właściwego dla nas. Zanim więc wybierzemy się do drogerii, powinniśmy dobrze przyjrzeć się swoim rzęsom. Chcielibyśmy żeby były dłuższe? Grubsze? A może bardziej podkręcone? Tusz więc, należy więc wybierać zgodnie z tym co chcielibyśmy zmienić.

Bardzo ważna jest także konsystencja tuszu. Te bardziej wodniste, dobrze nadają się dla dziewczyn, które posiadają długie a przede wszystkim gęste rzęsy. Jeśli jednak, naszym problemem są rzęsy cienkie i dosyć krótkie, w takim wypadku konieczne będzie wybranie tuszu bardziej suchego o konsystencji gęstej.

Podkręcone rzęsy to marzenie każdej kobiety, zwłaszcza tej posiadającej długie choć cienkie rzęsy. Dzięki temu, rzęsy wydają się znacznie grubsze, a spojrzenie nabiera wyrazistości. Aby móc uzyskać taki efekt, należy wybrać jeden z wielu tuszów. Większość z nich łączy dwie funkcje, dla przykładu tuszu podkręcająco pogrubiającego.

Od pewnego czasu, bardzo popularne są także wszelkiego typu wodoodporne tusze do rzęs. Należy jedna wiedzieć, iż nie nadają się one raczej do codziennego stosowania. Tusz tego rodzaju, zmywa się z rzęs niezwykle trudne, dlatego też nawet zmycie za pomocą płynu do demakijażu, może sprawić wiele problemu.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *