Jaka jest poprawna kolejność nakładania kosmetyków?

Krem czy serum, płyn micelarny czy mleczko? Jak często stosować peeling, a kiedy nakładać maseczkę? Bardzo dużo kobiet ma problem z odpowiednią kolejnością nakładania kosmetyków. Jeżeli i ty jesteś w tej grupie, to naucz się korzystać z produktów do pielęgnacji w poprawny sposób.

Poznaj przykładowy plan pielęgnacji skóry

  1. Zanim usuniesz makijaż z twarzy, zrób coś bardzo ważnego. Umyj dłonie, bo to na nich jest najwięcej bakterii. A te przeniesione na cerę, mogłyby jej zaszkodzić.
  2. Zacznij od demakijażu oczu. Na płatek kosmetyczny zaaplikuj płyn i przyłóż do oka. Trzymaj go tak długo aż makijaż się rozpuści. Nie trzyj powiek i rzęs, bo są zbyt delikatne na tak mocne oczyszczanie.
  3. Pora na demakijaż twarzy, szyi i dekoltu. Najlepiej kolorówkę usunąć dłońmi zwilżonymi mleczkiem, olejkiem lub pianką. Dodatkowo zrób masaż, który pobudzi krążenie krwi i ujędrni skórę. Do osuszenia twarzy, szyi i dekoltu zastosuj jednorazowe chusteczki lub ręcznik papierowy – to świetny i higieniczny sposób wycierania skóry.
  4. Oczyszczoną skórę przetrzyj tonikiem lub hydrolatem. Kosmetyk przywróci cerze jej odpowiednie pH.
  5. Czas na kosmetyki do pielęgnacji. Nakładaj je w następującej kolejności: serum lub olejek (produkty muszą być dopasowane do rodzaju cery i jej potrzeb), krem lub żel pod oczy, preparaty specjalistyczne (np. do leczenia trądziku), krem na dzień lub na noc, krem z filtrem UV.

WAŻNE! Oczywiście nie musisz stosować wymienionych wyżej produktów jednocześnie. Wybierz te, które są ci naprawdę potrzebne, lecz zachowaj opisaną tu kolejność nakładania. Przykład? Latem nie musisz stosować serum lub olejku i kremu na dzień. Użyj jednego z nich, ale koniecznie zadbaj o ochronę przeciwsłoneczną. Podobnie sprawa wygląda w przypadku stosowania produktów przepisanych przez lekarza. Jeżeli doktor nie zaleci inaczej, możesz dodatkowo używać swoich kosmetyków.

Dodatkowe kosmetyki do pielęgnacji skóry

Codzienną pielęgnację skóry możesz uzupełnić o peelingi i maski. Złuszczanie wykonuj średnio raz w tygodniu, wieczorem po oczyszczeniu skóry i użyciu toniku. Po peelingu zastosuj odżywczy krem lub nawilżającą maskę. A te mogą być żelowe, algowe, kremowe, glinkowe lub w płachtach. Jej rodzaj i działanie dobierz do typu cery, a po zmyciu lub wchłonięciu maski użyj kremu.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *