Naturalne gąbki do pielęgnacji ciała

W pielęgnacji ciała oprócz składników wprost od Marki Natury warto także używać naturalnych akcesoriów. Jednym z nich jest gąbka, ale nie taka zwykła. Jak wygląda ten gadżet do pielęgnacji ciała, jak z niego korzystać i co zapewni twojej skórze.

Gąbka do ciała – pochodzenie

Naturalne gąbki do ciała są wykonywane z elastycznych szkieletów różnych morskich żyjątek. Do pielęgnacji były stosowane już w starożytności, i to z takim powodzeniem, że do dziś znakomicie spełniają swoją rolę.

Gąbki do celów kosmetycznych hoduje się na głębokości około 40 metrów, a ich pozyskiwanie nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Są biodegradowalne, czyli o niebo lepsze od tradycyjnych myjek. Najlepsze gąbki pochodzą z Morza Śródziemnego, mórz południowych i z Karaibów.

Naturalne gąbki do ciała – właściwości pielęgnacyjne

Gąbki specjalnie hodowane do celów pielęgnacyjnych są twardsze niż te wytwarzane w produktów naftowych. Zapewniają naturalny efekt peelingu, dzięki czemu wygładzają drobne zmarszczki, ujędrniają skórę i poprawiają krążenie. Jeżeli będziesz jej regularnie używała, to zobaczysz, że kondycja skóry w znaczący sposób się poprawi.

Co ciekawe gąbki można też używać do oczyszczania i peelingowania twarzy. Należy jednak być ostrożnym. Zbyt mocne pocieranie skóry gąbką może prowadzić do podrażnień i zaczerwienienia.

Jak dbać o gąbkę do ciała?

Gąbki do ciała są produktami naturalnymi. Z czasem stają się kruche i szare, ale umieszczenie ich w wodzie z solą na 24 godziny poprawia ich wygląd. W końcu gąbki naturalnie występują w słonych zbiornikach wodnych. Po takiej kąpieli gąbkę należy dokładnie wypłukać.

Jeżeli chcesz, żeby gąbka zachowała swój naturalny kolor, to umieść ją w roztworze octu. Ale nie wolno robić tego zbyt często, bo po taka mieszanka może uszkodzić gąbkę. Po oczyszczeniu należy dokładnie ją przepłukać i osuszyć. Jeśli gąbka będzie ciągle mokra, to będą namnażały się w niej bakterie, które mogą wywołać podrażnienia na twarzy.

Pamiętaj też, żeby naturalnej gąbki nie wkładać do kuchenki mikrofalowej, bo w ten sposób jej nie oczyścisz. Co więcej istnieje ryzyko, że gąbka się zapali. Lepiej jest uprać ją w pralce w temperaturze 30 stopni Celsjusza.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *