Peelingi enzymatyczne i co powinnaś o nich wiedzieć?

Cześć!

Jeżeli masz wrażliwą, cienką lub podatną na podrażnienia cerę, która w dodatku mocno i szybko się zanieczyszcza, to pewnie masz problem z jej myciem i peelingowaniem. Mam jednak dla ciebie dobrą wiadomość. Taki rodzaj skóry wypielęgnujesz peelingiem enzymatycznym. Jak działa i jakie zapewnia efekty? Zapraszam do lektury.

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling eznymatyczny to rodzaj złuszczania martwego naskórka i oczyszczania cery. Może być wykonywany zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Peeling enzymatyczny zawiera przeważnie roślinne ekstrakty, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Są to: keratolina, papaina lub bromelaina.

Jak działa peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny, a mówiąc dokładniej zawarte w nim roślinne enzymy, rozpuszczają połączenia międzykomórkowe, usuwają martwe komórki naskórka, oczyszczają pory skóry, usuwają nadmiar sebum, resztki makijażu i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na twarzy. Oczyszczanie twarzy dla lepszych efektów należy powtarzać regularnie, ale efekty widoczne są dopiero po kilku dniach.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Skórę należy oczyścić i zrobić demakijaż. Następnie na stonizowaną i lekko wilgotną cerę nakłada się peeling enzymatyczny. Na początku robimy masaż przez około 5 minut, a następnie zmywamy twarz letnią wodą. Drugi sposób peelingowania polega na pozostawieniu produktu w roli maski. Kiedy poczujemy, że warstwa kosmetyku wysycha, cerę myjemy, tonizujemy i nakładamy krem dopasowany do naszej cery.

Jakie właściwości ma peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny:

  • dogłębnie oczyszcza skórę twarzy,
  • odblokowuje zatkane pory i skutecznie usuwa zaskórniki,
  • wygładza, zmiękcza i napina skórę,
  • wyrównuje koloryt skóry,
  • ułatwia skórze pochłanianie składników kosmetycznych.

Komu polecam peelingi enzymatyczne?

Peelingi enzymatyczne są najlepsze dla osób z cerą trądzikową, wrażliwą i z rozszerzonymi naczynkami. Jest także świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą skorzystać z peelingów mechanicznych lub chemicznych.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *