Witamina C – renowacja dla skóry! Będziesz zaskoczona co potrafi

Witamina C – któż o niej nie słyszał! Zanim jednak stwierdzisz, że temat jest oklepany, a witamina C jest bardzo powszechna – sprawdź, jakie ma ona niezwykłe działanie kosmetyczne. Czy wiesz, dlaczego została okrzyknięta nie tylko witaminą młodości, ale i królową pielęgnacji?

Dlaczego witamina C jest C- enna jak żadna inna?
Witamina C to kosmetyczny fenomen. Bez wątpienia wszechstronna, o silnym działaniu upiększającym. Tylko ona pozwala uzyskać tak szybkie efekty, zwłaszcza jeśli chodzi o rozjaśnienie i rozświetlenie skóry. Zapewnia cerze rewitalizację i witalność, a po dłuższym czasie stosowania witamina C całkowicie odnawia naskórek, który staje się zdrowszy, zadbany i bez skazy.

Witamina C – właściwości

  1. ROZJAŚNIA SKÓRĘ, ZWALCZA PRZEBARWIENIA
  2. POMAGA POZBYĆ SIĘ TRĄDZIKU
  3. CAŁKOWICIE REWITALIZUJE NASKÓREK
  4. NADAJE ELASTYCZNOŚCI I WITALNOŚCI
  5. POPRAWIA WYGLĄD KAŻDEJ CERY
  6. IDEALNA W KAŻDYM WIEKU
  7. LIKWIDUJE ZMARSZCZKI
  8. CHRONI PRZED PROMIENIOWANIEM UV
  9. ROZŚWIETLA, POZOSTAWIA SKÓRĘ WYPOCZĘTĄ

Witamina C – jak ją dostarczać skórze?

Najlepiej, jeśli będzie to kosmetyk o większej możliwości wnikania pod naskórek, niż np. krem. Idealną formą dla witaminy C jest serum. Po pierwsze dlatego, że jego formuła doskonale stabilizuje witaminę C, a po drugie dlatego, że serum w swoim założneiu ma za zadanie wniknąć w głębsze partie skóry, aby tam w pełni ukazać swój potencjał antyoksydacyjny i naprawczy.

Witamina C – jaka jej forma jest najlepsza?

Szukasz najlepszej formy witaminy C? To oznacza, że wiesz, już, jak wiele jej postaci jest niestabilnych, i nie działają one we wnętrzu skóry, jedynie powierzchownie i niestety dość lekko.
To właśnie czysta postać witaminy C, czyli popularny kwas L-askorbinowy, jest nietrwała i bardzo niestabilna: wrażliwa na światło i temperaturę, ulega utlenianiu, zanim dotrze do głębszych warstw skóry, a zatem traci swoje właściwości.

Naukowcy od lat pracują nad uzyskaniem najlepszej witaminy C, która zadziała silnie na skórę. Obecnie najlepszą witaminą C, jaką stosuje się w kosmetykach, jest etylowany kwas askorbinowy – to postać czystej witaminy C, nie jej sztuczny zamiennik. Ten kwas ma doskonale opracowaną, lekką formułę, wnika bez problemu wgłąb skóry i działa antyoksydacyjnie, wymiatając wolne rodniki i stymulując syntezę kolagenu. Etylowany kwas askorbinowy to maksymalnie zadbana, odnowiona i piękna skóra, bez skazy i bez zmarszczki.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *