Zabiegi kwasem migdałowym

Kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów). Łagodnie złuszcza skórę i w efekcie odmładza, a przy tym nie powoduje podrażnień. Idealnie sprawdzi się w przypadku cer z problemami. Jakie właściwości ma kwas migdałowy i jak działa? Jak wygląda przebieg kuracji z jego udziałem i dla kogo jest przeznaczona?

Kwas migdałowy – właściwości

Kwas migdałowy stosuje się na skórę w tym samym celu, co inne alfa-hydroksykwasy, to znaczy po to, aby wyrównać jej koloryt i pobudzić ją do regeneracji. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym rozjaśnia cerę, napina ją, wygładza i nawilża oraz zwęża pory, a w przypadku cery trądzikowej zmniejsza łojotok. Kwas migdałowy działa silniej niż glikolowy, ale ze względu na większe cząsteczki wolniej wnika w skórę i nie wywołuje zaczerwienienia ani podrażnień.

Jak działa kwas migdałowy?

Kwas migdałowy działa na warstwę rogową skóry. Rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym, a w efekcie złuszcza powierzchowną warstwę zrogowaciałych komórek. Peeling z jego udziałem jest delikatny, ale skuteczny – wyraźnie rozjaśnia skórę. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki, dlatego łączy się go z kosmetykami nawilżającymi. W zależności od potrzeb skóry w jednym zabiegu można zastosować kwas migdałowy i pirogronowy, który działa antybakteryjnie, lub kwas migdałowy i mikrodermabrazję, czyli mechaniczne złuszczanie skóry.

Kwas migdałowy – dla kogo?

Na zabieg złuszczania kwasem migdałowym powinny decydować się osoby o cerze problematycznej, to znaczy wrażliwej, naczynkowej, mieszanej lub trądzikowej. Równie dobrze sprawdzi się przy cerze dojrzałej. Kwas migdałowy poprawia stan skóry wrażliwej, która zaczyna reagować mniej nerwowo na czynniki zewnętrzne. W przypadku cery trądzikowej ogranicza łojotok i zasusza zmiany. Z kolei skóra dojrzała staje się jaśniejsza, bardziej napięta i lepiej nawilżona.

Kuracja kwasem migdałowym – przebieg

Już pierwsze złuszczanie skóry kwasem migdałowym poprawia kondycję skóry, ale dla lepszego efektu warto wykonać serię sześciu zabiegów w odstępie tygodnia. Dzięki temu efekt utrzyma się dłużej. Kuracje złuszczania kwasem migdałowym warto przeprowadzać dwa razy do roku. W czasie kuracji i trzy tygodnie po niej nie należy się opalać, korzystać z solarium i wychodzić na słońce bez zabezpieczenia (filtr co najmniej 25 SPF).

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *