7 sposobów na cienkie włosy – jak je pogrubić?

Na cienkie włosy uskarża się co druga kobieta Należysz do tej grupy? Na szczęście wiele da się z nimi zrobić, by wyglądały pięknie. Oto sprawdzone sztuczki na dodanie objętości cienkim, wymagającym włosom z tendencją do puszenia i utraty objętości.

7 sposobów na cienkie włosy – jak je pogrubić ?

1.Keratyna na cienkie włosy 

Keratyna to naturalny budulec włosa, ale często wypłukuje się na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji. Warto stale uzupełniać jej ubytki i wybrać się do fryzjera na zabieg keratynowy – to wzmocni, odżywi włosy i poprawi ich teksturę. Na co dzień wzmacniaj włosy keratynowym szamponem i odżywką w mgiełce, która je pogrubi, ale nie przeciąży.

2.  Odżywka w piance na cienkie włosy 

Cienkim włosom nie służą treściwe, bogate maski do włosów. Zapewnij im lekkość i odżywienie –  sięgnij po odżywkę do włosów w piance – dostarczy włosom cennych składników i ułatwi stylizację bez obciążania.

3. Spanie z wysoko zaplecionym warkoczem

Jeśli chcesz, aby twoje włosy były pełne objętości – śpij z warkoczem zaplecionym od czubka głowy lub od samej linii czoła. Warkocz zapleć luźno, pochylając głowę i zaczesując włosy do dołu. Rano pasma będą pełne puszystości, objętości, dadzą się łatwo wystylizować. Przez zapleceniem ich  w warkocz możesz wzmocnić ten efekt odrobiną pianki do włosów.

4. Pogrubiający puder do włosów

Puder do włosów zwiększa objętość włosów i intensyfikuje ich wygląd. Nakładaj go tuż u nasady, delikatnie masując skórę głowy i włosy. Dzięki temu włosy się uniosą, a Ty zyskasz efekt puszystych i pełnych objętości włosów.

 5. Naturalne olejki do cienkich włosów

Oczywiście że takie istnieją!Dobrze dobrany olejek do włosów wkomponuje się w ich strukturę i uczyni je miękkie, pełne blasku i sprężyste.  Idealny olej dla cienkich włosów to j makadamia. Określa się go jako „znikający olejek”, gdyż szybko wnika do wnętrza włosów i nie przeciąża ich. Olejek makadamia zabezpiecza cienkie włosy przed przesuszeniem, ułatwia układanie, hamuje puszenie i delikatnie je teksturyzuje.

6. Suszarko-lokówka do cienkich włosów

Suszenie włosów z głową skierowaną do dołu to trik, który znają wszystkie posiadaczki cienkich włosów, więc nie będziemy się nad nim rozpisywać. Oprócz suszarki masz jeszcze inny wariant, który buduje objętość Twoich włosów: wszystko dzięki suszarko-lokówce. Nakręć włosy na gruby wałek lokówki i susz letnim lub zimnym nawiewem. W ten sposób włosy uniosą się od nasady i zyskują doskonałą objętość. Plusem jest też to, że je od razu doskonale wymodelujesz.

7. Zmieniaj często przedziałek w cienkich włosach

Nie przyzwyczajaj włosów do jednej fryzury: wówczas staną się oklapnięte.Układaj je na różne sposoby aby cały czas były puszyste i lekko odbite od skóry głowy. Już nawet niepozorny trick z zaczesywaniem włosów raz na prawo a raz na lewo daje bardzo korzystne efekty. Twórz przedziałek z różnych stron i zaczesuj  włosy do tyłu. Dzięki temu włosy nie przyzwyczają się do jednego kierunku wzrostu i będą stale uniesione od nasady.

Cienkie włosy – tego unikaj:

Aby włosy były cały czas pełne objętości, piękne i zadbane staraj się pielęgnować je odpowiednio: nie przeciążaj ciężkimi maskami na włosy czy treściwymi, bogatymi w składniki odżywcze balsamami. Zamiast tego wybieraj lekkie lotiony, odżywki ze spłukiwaniem, takie w aerozolu, lub serum jedynie na końce włosów.

Możesz też olejować włosy pod warunkiem, że dokładnie zmyjesz olejek z włosów. Co więcej – takie olejowanie połącz z masażem skóry głowy – to świetnie odbija i unosi włosy od nasady.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *