Wydawać się może, że pryszcze to zmora przede wszystkim osób młodych. Nie jest to jednak do końca prawda. Oczywiście młode osoby, zwłaszcza te w wieku dojrzewania, są znacznie bardziej narażone na powstawanie na twarzy wyprysków, ale nie oznacza to wcale, że osoby dorosłe nie cierpią również z tego powodu. Pryszcze potrafią naprawdę stać się poważną zmorą. Są nie tylko dokuczliwe, ale także powstają w miejscach widocznych a samych zmian na skórze nie da się tak łatwo ukryć pod pudrem czy korektorem.
W wielu drogeriach znajdziemy setki płynów, maści oraz toników, które mają przeciwdziałać oraz zapobiegać powstawaniu licznych pryszczy. Niestety nie wszystkie one są skuteczne. Okazuje się jednak, że dobre skutki przynosi stosowanie domowych sposobów na tego rodzaju problemy. Być może więc, warto zastosować kilka z nich, zanim zabierzemy się za testowanie drogich środków kosmetycznych.
Z racji faktu, że czosnek ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne, bardzo dobrze sprawdza się on również w przypadku środka zapobiegawczego przeciwko pryszczom. Dzięki dezynfekcji, może on także skutecznie wspomóc walkę z istniejącymi już pryszczami. W tym celu należy rozgnieść główkę czosnku i nałożyć papkę z niego na miejsca szczególnie narażone na powstawanie pryszczy. Działanie czosnku rozpocznie się średnio po upływie 15- 20 minut, dlatego też należy tyle czasu właśnie pozostawić czosnek na twarzy. Po upływie tego czasu można go zmyć z twarzy przy użyciu letniej wody.
Dobre efekty przynosi także mieszanka przyprawy jaką jest cynamon, wraz z odrobiną soku z cytryny. Oba te składniki, również mają właściwości antybakteryjne. Warto je wykorzystać, nakładając mieszankę na miejsca występowania pryszczy. Tak jak w przypadku poprzedniej maseczki, należy zmyć ją z twarzy również po upływie około 15 minut.
Czasami ani powyższe sposoby ani też żadne inne środki, nie przynoszą pożądanego efektu. Wówczas, warto wybrać się po radę do dermatologa, który doradzi nam w sprawie naszego problemu. Czasami zdarza się, iż pryszczy jest tak wiele, iż lekarz w tym przypadku decyduje się na leczenie farmaceutyczne.
Dodaj komentarz