Jak prawidłowo dbać o skórę w domu?

Pielęgnacja domowa, która ma przynosić zadowalające efekty, powinna być dobrana do potrzeb i rodzaju skóry. Kosmetyki muszą zawierać odpowiednie składniki, a urodowe rytuały być powtarzane w właściwą regularnością. Zatem w jaki sposób dbać o skórę w domu?

DEMAKIJAŻ

To podstawa pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Dokładnie oczyszczona skóra lepiej wchłonie aktywne substancje z kosmetyków i nie będzie narażona na niedoskonałości. Do wykonania demakijażu można zastosować kilka rodzajów produktów:

  • płyn micelarny – micele, które się w nim znajdują, przyciągają i pochłaniają każdy rodzaj zanieczyszczenia i makijaż;
  • mleczko – delikatnie oczyszcza skórę, ma działanie łagodzące;
  • żel – skuteczny preparat myjący dla osób z cerą trądzikową;
  • pianka – jest delikatna i idealna dla każdego rodzaju skóry, a zwłaszcza dla tych, którzy mają cerę wrażliwą.

Po zakończeniu demakijażu skórę należy przemyć tonikiem. Kosmetyk przywróci cerze odpowiednie pH, a co więcej zadziała nawilżająco i łagodząco. Przy demakijażu warto pamiętać o następujących zasadach:

  1. Demakijaż najlepiej jest wykonywać zwilżonymi wcześniej dłońmi. Płatki kosmetyczne mogą podrażniać skórę, a poza tym będzie wchłaniała się w nie większa ilość kosmetyków
  2. Jeżeli zaśniesz w makijażu (co jest karygodne z punktu widzenia zdrowia i pielęgnacji cery), to następnego ranka natychmiast zmień poszwę na poduszkę. W materiale osiądą sebum, kosmetyki, pot i inne zanieczyszczenia
  3. Nie stosuj toników zawierających alkohol. Ich działanie przesusza skórę, co prowadzi do zwiększonego wydzielania sebum

PEELING

Należy wykonywać go przynajmniej raz w tygodniu. Peelingujące kosmetyki usuwają martwe komórki naskórka, wygładzają drobne zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia i pobudzają krążenie krwi. Ważne jest, żeby w przypadku cery wrażliwej, naczyniowej i z trądzikiem nie stosować peelingów ziarnistych. O wiele lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny, który działa łagodniej, ale tak samo skutecznie.

SERUM

Zawiera mocno skoncentrowane składniki, które należy dopasować do rodzaju skóry. Ważne jest, żeby takiego produktu nie używać zbyt często, lecz tylko w ramach kuracji odżywczej lub regenerującej.

MASKI

Maski podobnie jak serum zawierają mnóstwo cennych składników. Najlepiej stosować je raz w tygodniu po peelingu. Występują pod różną postacią i są przeznaczone do różnych rodzajów skóry. Maski przeważnie nie wchłaniają się w całości, dlatego należy je usunąć za pomocą wody.

KREM DO TWARZY

Krem dobiera się do rodzaju skóry i jej potrzeb oraz do pory roku. Co ważne, przez cały rok trzeba chronić cerę przed promieniowaniem słonecznym, choć wysokość faktora musi być dostosowana do stopnia nasłonecznienia. Krem na noc natomiast jest zazwyczaj bogatszy w składniki i działa intensywniej niż krem na dzień.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *