Sposób na worki pod oczami, podwójny podbródek i cellulit. Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W założeniu miała zastępować liposukcję i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, umożliwia pozbycie się nie tylko „boczków” i fałd, lecz także podwójnego podbródka i worków pod oczami. Jak wygląda przebieg lipolizy iniekcyjnej i jakie są jej efekty? Dla kogo jest przeznaczony zabieg i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Lipoliza iniekcyjna – przebieg

Zabieg trwa od 30 do 50 minut i polega na wstrzyknięciu w otłuszczone miejsca mieszaniny dwóch substancji: wyciągu z soi i soli żółciowej. Preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które zastępuje tkanka włóknista. W efekcie skóra ulega obkurczeniu w obrębie ostrzykniętego obszaru, a zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

Wskutek zabiegu dochodzi do zaczerwienienia i opuchnięcia w miejscach ukłucia. Możliwą konsekwencją są siniaki, które znikają po ok. 2 tygodniach.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Zazwyczaj rezultaty lipolizy iniekcyjnej można zauważyć po 2-3 zabiegach, ale w niektórych przypadkach efekty uzyskuje się już po pierwszym. Lipolizę iniekcyjną warto łączyć z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, dzięki czemu dłużej będziemy mogli się cieszyć szczupłą sylwetką.

Dla kogo jest przeznaczona lipoliza iniekcyjna?

Zabieg jest dedykowany osobom szczupłym lub z niewielkim naddatkiem tkanki tłuszczowej, której nie mogą się pozbyć poprzez dietę lub intensywne ćwiczenia.

Na co działa lipoliza iniekcyjna?

Za sprawą lipolizy iniekcyjnej pozbędziemy się fałdek pod pośladkami, tłuszczu po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud, lekko zaokrąglonego brzucha, wałków na plecach i w okolicach pach, grubego, otłuszczonego karku oraz tłuszczu na ramionach i kolanach. Ponadto lipoliza iniekcyjna zredukuje tłuszcz w workach pod oczami, podwójny podbródek i nadmiar tłuszczu na policzkach.

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania

  • otyłość,
  • ciąża i laktacja,
  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • zaburzenia immunologiczne,
  • niewydolność wątroby i nerek,
  • ostre stany zapalne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • alergia na jaja, soję lub inne składniki preparatu.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *